Portobello’s met parelgort en feta

Portobello met parelgort en fetaWederom een succesrecept uit Het Kookboek van Ottolenghi. In tegenstelling tot wat in het recept staat, hield ik de bereidingswijze van de parelgrot (vaak te koop bij de biologische winkel) op de verpakking aan. Het heeft eerst een nacht in het water geweekt en daarna kookte ik het in een half uurtje gaar. Let op dat je de parelgrot niet te lang kookt, dan behoudt het zijn bite. De bouillion mag je flink pittig maken met veel kruiden want de portobello’s zijn vaak wat vlak van smaak.

Ingrediënten
voorgerecht voor 6 personen | bereidingstijd: 70 minuten waarvan een deel wachttijd

  • 40 gr boter
  • 15 takjes tijm
  • 6 grote portobello’s
  • 180 ml droge witte wijn
  • 250 ml groentebouillon
  • 2 tenen knoflook, in dunne plakjes
  • grof zeezout en zwarte peper

Parelgrot

  • 1 el zonnebloemolie
  • 1 middelgrote ui, fijn gesneden
  • 1 teen knoflook, fijn gehakt
  • 500 ml groente- of kippenbouillon
  • 110 gr parelgort
  • 70 gr feta (ik ben groot fan van Dodoni feta!)
  • 2 el tijm blaadjes
  • 1 el bladpeterselie, fijn gesneden

Week de parelgort een nacht van tevoren.

Verhit de zonnebloemolie in een pan met een stevige vlakke bodem en smoor de ui en knoflook glazig. Giet de bouillon in de pan en breng hem aan de kook. Roer de gort erdoor, draai het vuur laag, sluit de pan en laat de gort in ongeveer 60 minuten zachtjes koken tot alle vloeistof is opgenomen en de korrels gaar zijn.

Verhit intussen de oven op 180 gr. Vet een grote braadslee in met wat boter. Strooi de takjes tijm erin en leg de paddestoelen erop met het steeltje naar boven. Giet de wijn en bouillon over de paddestoelen en bestrooi ze met plakjes knoflook. Verdeel op elke portobello een paar kleine klontjes boter en bestrooi ze met zout en peper. Dek de braadslee af met aluminiumfolie en laat de paddestoelen in de oven in 15 tot 20 minuten gaar worden. Laat ze in het bakvocht staan tot je ze gaat opdienen.

Neem de pan met de gare gort van het vuur en roer de feta, peterselie, tijm door de gort. Proef en voeg wat zout en peper toe. Verwarm voor het opdienen de paddestoelen nog een paar minuten in de oven. Zet een paddestoel op elk bord met de steelkant boven. Schep de gort erop, met daarover een beetje bakvocht. Garneer eventueel met wat basilicumcress en wat olijfolie.

Bron: “Het Kookboek” van Yotam Ottolenghi

Advertentie

Een gedachte over “Portobello’s met parelgort en feta

  1. Pingback: Gevulde portobello’s met gorgonzola | Violet Kookt!

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s